Ako prebieha rezervácia?
V prípade, že máme Váš svadobný termín voľný, dohodneme sa na predbežnej rezervácii. E-mailom Vám zašleme základné podmienky spolupráce a potrebné informácie. Pre rezerváciu Vášho termínu sa platí rezervačný poplatok. Akonáhle je z Vašej strany uhradený, termín je 100%ne len Váš. Bližšie detaily svadobného fotenia sa väčšinou dohadujú jeden až dva týždne pred svadbou, keď už aj Vy máte predstavu a viete približný harmonogram svadobného dňa.

Je potrebné aj osobné stretnutie pri rezervácii svadby alebo pri dohadovaní fotenia pred svadbou?
Pokiaľ je z Vašej strany záujem, tak nie je problém sa stretnúť aj osobne. No nie je to samozrejme podmienkou. Keďže fotíme svadby po celom Slovensku, tak často krát mladomanželia bývajú ďaleko od Nitry alebo dokonca pracujú mimo SR, takže osobné stretnutie vopred ani nie je reálne. No nie je to z našej strany žiadny problém, všetko vieme dohodnúť aj telefonicky alebo mailom.

Kedy je najlepšie fotiť svadobné portréty a koľko času potrebujete?
Portrétne fotenie nemá byť povinnosť, má to byť o Vás, Vašej láske a hlavne radosti. Pre nás to radosť je a preto sa snažíme, aby ste z fotenia mali radosť aj Vy. :) Nie je nikde napísané koľko má trvať takéto fotenie. Z našich skúseností je to približne jedna hodina, ale je len na Vás, koľko času si na fotenie vyhradíte. Taktiež je na Vás, či si vyberiete fotenie pred obradom, poprípade v iný deň alebo ho urobíme formou prechádzky počas svadobnej hostiny pri zapadajúcom slnku. Pokiaľ nechcete opúšťať sálu počas Vašej svadby na dlhší čas, tak je najlepšia kombinácia rozdeliť fotenie na dve malé časti. Prvé fotenie pred sobášom a druhé na západ slnka v areáli alebo okolí Vašej svadobnej hostiny. Táto kombinácia sa stáva čoraz viac populárnejšia a pre výsledný efekt najzaujímavejšia. :)

Ako vybrať vhodné miesto na portrétne fotenie?
Svadobné fotky sa dajú dnes nafotiť na rôznych miestach. Častokrát aj na takých, ktoré v každodennom živote prehliadnete a nepovažujete za vhodné. Naozaj chcete fotiť v najbližšom parku, kde s najväčšou pravdepodobnosťou stretneme ďalšie tri svadobné páry? Moderná presklená budova, zaujímavá kaviareň alebo kvitnúca čerešna, kvetinová lúka či stará drevená chatrč v lese môžu dodať fotografiám správnu atmosféru.

Fotíte svadbu sám?
Pri fotení mi asistuje priateľka Carmen, hlavne s koordinovaním mladomanželov a s nasvietením scény. Na obrade, svadobných hostinách je druhým fotografom, čo má opäť len výhody, keďže vzniká viac zaujímavých fotografií a momentiek z odlišných uhľov pohľadu.

A čo v prípade zlého, nepriaznivého počasia?
Zamračené, oblačné počasie nie je problém, ale v prípade dažďa sme nútení presunúť fotenie na kryté miesto. Na výber je mnoho možností - zámky, kaštiele, hrady, múzeá alebo obchodné centrá, hotely, reštaurácie, kaviarne a pod. Väčšinou to ale znamená zvýšenie nákladov, nakoľko v niektorých kaštieľoch alebo hoteloch sa platí za fotenie. Alebo je tu ešte ďalšia možnosť, preložiť umelecké portrétne fotenie na iný deň.

Kedy po svadbe obdržíme naše fotografie?
Celková doba dodania kompletného diela je závislá od našej aktuálnej vyťaženosti.

Akou formou a aký počet fotografií odovzdávate?
Naši klienti dostanú všetky fotografie v elektronickej podobe a to na exkluzívnom USB kľúči. Svadobné USB obsahuje okolo 900ks upravených fotografií z celého svadobného dňa. Surové RAW zábery neodovzdávame.

Kde všade fotografujete?
Fotografujeme po celom Slovensku, poprípade sa dá dohodnúť aj v celej EU.

Odovzdávate aj tlačené fotografie alebo fotoknihy?
Svadobné fotobalíčky neobsahujú žiadne tlačené fotografie ani fotoknihu. No v prípade záujmu sa dá doobjednať originálna svadobná fotokniha. Svadobný deň patrí medzi tie najdôležitejšie, preto aj svadobná fotokniha by mala mať svoju kvalitu a eleganciu. Fotografie v našej fotoknihe sú vyrábané klasickým chemickým procesom RA-4 na papier Kodak Supra Edura VC. Po otvorení, dvojstrana knihy vytvára súvislú plochu. Tieto bloky sú ďalej spracované a lepené do obalov z kože alebo ekokože. Profesionálny fotopapier zaručuje dlhú životnosť a tú najvyššiu vizuálnu kvalitu aká je momentálne na trhu dostupná.

Robíte aj svadobné videá?
Ano, je možné doobjednať k fotografiám aj video. No čo sa týka videa, nerobíme klasické dlhé svadobné videá. Len klip, v ktorom je prierez celým svadobným dňom od rána do jednej hodiny v noci. Zachytáva len najdôležitejšie a najkrajšie momenty (nie celý sobáš, nie celé príhovory, nie celý program, atď). Veľkú váhu prikladáme výberu hudby, aby čo najlepšie vystihla a zobrazila práve Váš svadobný deň, veľa o nej premýšľame a zvyčajne trvá hodiny, kým nájdeme to pravé, čo sa v konečnom výsledku najviac hodí do Vášho klipu. Preto hudbu vyberáme my, no sme otvorení prípadným návrhom z Vašej strany. Ukážky: https://vimeo.com/robertgalik

Na presuny v rámci svadobného dňa Vás zoberieme alebo chodíte vlastným autom?
Prepravujeme sa väčšinou vlastným autom. Na miesta portrétneho umeleckého fotenia Vás nasledujeme, alebo Vy nás, záleží od toho, kto konkrétnu lokalitu pozná lepšie.

Ak tu nenájdete odpoveď na Vašu otázku, neváhajte a napíšte nám mail.